ارزان جم ارزان جم
0 09010380181
پابجی موبایل و BGMI

پابجی موبایل و BGMI : شباهت ها و تفاوت های آنها چیست؟

آیا PUBG Mobile و BGMI یکسان هستند؟

پابجی موبایل و BGMI دو پیشنهاد برجسته بتل رویال هستند که توجه طرفداران بازی های موبایلی را به خود جلب کرده اند. جالب اینجاست که برخی از آنها فکر می کنند این عناوین یکسان هستند. با این حال، با وجود شباهت‌هایشان اینطور نیست. این مقاله نگاهی به آنچه که هر دو عنوان را شبیه به هم می‌کند و تفاوت‌های آن‌ها چیست، ارائه می‌کند و بینشی در مورد مکانیک بازی، توسعه و ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها ارائه می‌دهد.

سایت ارزان جم دارای نماد اعتماد الکترونیکی و نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال، بستری امن برای خرید یوسی پابجی موبایل است.

به این ترتیب، می توان تصویر کاملی از چیزهایی که هر دو عنوان ارائه می دهند به دست آورد. با در نظر گرفتن این موضوع، اینجاست که چرا Battlegrounds Mobile India و PUBG: Battlegrounds یکسان نیستند.

مقالات مرتبط »    Winner Pass فصل 49 پابجی موبایل لایت فاش شد : قیمت ها و پاداش ها

بررسی شباهت ها و تفاوت های بین پابجی موبایل و BGMI

شباهت ها

مکانیک های گیم پلی یکی از برجسته ترین شباهت های بین پابجی موبایل و BGMI است. هر دو تحت ژانر بتل رویال قرار می گیرند، جایی که بازیکنان روی یک نقشه وسیع قرار می گیرند و تا زمانی که تنها یک فرد یا یک تیم ایستاده باقی بماند، مبارزه می کنند. هدف اصلی در این بازی ها زنده ماندن تا پایان مسابقه است.

هر دو بازی از نظر تسلیحات و تجهیزات کاملاً یکسان هستند. برای به دست آوردن برتری نسبت به حریفان، بازیکنان می توانند از بین انواع اسلحه، نارنجک، زره و تجهیزات دیگر انتخاب کنند.

پابجی موبایل و BGMI مفاهیم گیم‌پلی یکسانی را نیز به اشتراک می‌گذارند، مانند منطقه بازی در حال کاهش و دایره آبی. برای جلوگیری از حذف شدن، بازیکنان باید دائما در حال حرکت باشند و خود را با محیط در حال تغییر وفق دهند.

تفاوت ها

با این حال، تفاوت های قابل توجهی بین پابجی موبایل و BGMI وجود دارد. مهمترین تمایز، مالکیت و مدیریت درون بازی است. در حالی که Tencent Games اولین را ایجاد و منتشر کرد، Krafton دومی را توسعه و منتشر کرد.

PUBG در سال 2020 در هند به دلیل برخی نگرانی های مطرح شده توسط دولت این کشور ممنوع شد. به همین دلیل است که تغییری در مدیریت در مورد اینکه چه کسی BGMI را ساخته و منتشر کرده است. به عبارت دیگر، این تغییر در پاسخ به نگرانی های دولت و برای اطمینان از رعایت قوانین و مقررات محلی صورت گرفت.

تمایز عمده دیگر تأکید بر محلی سازی در BGMI است. بازی Krafton به طور انحصاری برای بازار هند ساخته شده است. و با محتوای زیادی ساخته شده است تا ترجیحات بازیکنان این کشور را برآورده کند و بهتر با موضوع فرهنگی آن مطابقت داشته باشد. محتوای درون بازی، رویدادها و همکاری با افراد مشهور و اینفلوئنسرهای هندی همگی بخشی از این هستند.

تلاش های بومی سازی BGMI با هدف ارائه تجربه بازی جذاب تر و مرتبط تر به بازیکنان این کشور است.

تاریخچه این دو بازی

LightSpeed و Quantum Studio، بخشی از شرکت چینی بازی‌های ویدیویی Tencent Games، پابجی موبایل را توسعه و توزیع کردند. در سال 2018 منتشر شد و به زودی تبدیل به یک هیجان جهانی شد و میلیون ها بازیکن را در سراسر جهان جذب کرد.

برای ارائه انحصاری به بازار هند، شرکت PUBG با شرکت بازی کره جنوبی Krafton برای ایجاد BGMI همکاری کرد. این عنوان در جولای 2021 به عنوان جانشین PUBG Mobile منتشر شد. این بازی برای خدمت به قوانین هند و رسیدگی به امنیت داده ها و مسائل مربوط به حریم خصوصی کاربران اصلاح شد.

علاوه بر این، این عنوان حفاظت از حریم خصوصی و امنیت داده‌های سخت‌تر را اجرا می‌کند. داده‌های کاربر در سرورهای هند و سنگاپور نگهداری می‌شوند تا از رعایت قوانین حفاظت از داده‌های کشور اطمینان حاصل شود. این یک مسئله بزرگ در ممنوعیت PUBG Mobile بود و تاکید BGMI بر امنیت داده امیدوار است که این ترس‌ها را کاهش دهد و اعتماد بازیکنان هندی را افزایش دهد.

 

امتیاز دهید [type]

دیدگاه همراهان سایت